stickyimage

Ginekologia Estetyczna – nowe zabiegi intymne medycyny estetycznej

Ginekologia estetyczna i związane z nią zabiegi medycyny estetycznej nie są już tematem tabu. Pod wpływem konkretnych niedogodności lub też z powodów estetycznych z roku na rok decyduje się na nią coraz więcej kobiet.

Laser MonaLisa Touch to nowoczesny laser do zabiegów ginekologii estetycznej. Został stworzony specjalnie z myślą o pięknie i zdrowiu intymnym kobiety. Laser MonaLisa Touch, służy do regeneracji i odmłodzenia miejsc intymnych kobiety, które powstały w wyniku porodu, deformacji okolic intymnych lub naturalnego starzenia się skóry np. w okresie menopauzy. Laser pozwala również pozbyć się dyskomfortu w postaci utraty elastyczności pochwy oraz braku nawilżenia, który wynika ze spadku produkcji estrogenu. Dodatkowo przy użyciu lasera MonaLisa Touch można przeprowadzić rekonstrukcję korekcyjną waginy. Zabieg stymuluje koagulację tkanki, dzięki czemu nie występuje krwawienie. Jest to doskonała alternatywa do zabiegów przeprowadzanych przy użyciu skalpela. Zmniejsza się ryzyko powstawania blizn pooperacyjnych oraz czas rekonwalescencji. Przede wszystkim zabieg charakteryzuje się zupełną lub nieznaczną inwazyjnością. Zabiegi korygujące wykonywane są za pomocą specjalnej końcówki, która wyposażona jest w skaner i którą wprowadza się do wnętrza waginy. Laser działa bezpośrednio na ścianki pochwy napinając ją, modelując oraz stymulując tkankę i kolagen do regeneracji.

Dzięki zabiegowi zredukowana zostaje suchość pochwy i odmłodzenie jej ścianek. Zostaje przywrócona funkcjonalność i estetyka miejsc intymnych sprzed porodu, czy też okresu menopauzy. W rezultacie pacjentka czuje się komfortowo i odczuwa znaczną poprawę jakości życia zarówno codziennego jak i intymnego. Po około miesiącu od zabiegu następuje kompletna naprawa struktury pochwy i funkcjonowania jej śluzówki. Zabiegi są praktycznie bezbolesne. Nie wymagają również specjalnych przygotowań, konieczna jest jedynie konsultacja lekarza ginekologa.

Kwas hialuronowy

Alternatywna metodą stosowana w ginekologii estetycznej jest wstrzyknięcie kwasu hialuronowego. Desirial przeznaczony jest do rewitalizacji, zwiększania poziomu nawilżenia oraz leczenia hipotrofii w obrębie okolic intymnych u kobiet (warg sromowych większych). Preparat Desirial nawilża okolice intymne niwelując podrażnienia, trwały dyskomfort, świąd, utratę elastyczności skóry czy dyspareunię (dysfunkcja seksualna).

źródło:materiały prasowe

Tagi: , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane