stickyimage

Galénic PUR – Trzy nowe, przyjemne formuły dla skutecznego oczyszczania

Demakijaż i oczyszczanie to podstawa codziennej pielęgnacji. Trendy pielęgnacyjne z 2012 roku pokazują, że prawie wszystkie kobiety stosują produkt do demakijażu twarzy, a większość z nich używa go przynajmniej raz dziennie. Tak duże zrozumienie dla wagi odpowiedniego oczyszczania twarzy zainspirowało twórców Galénic do stworzenia linii, która łączy w sobie skuteczne oczyszczanie, pełną tolerancję i przyjemność stosowania.

Tak właśnie narodziła się linia PUR.

Tak powstał pomysł na stworzenie delikatnej, ale skutecznej pielęgnacji oczyszczającej od Galénic. Twórcy formuł z linii PUR postanowili oprzeć formułę nowego produktu o roślinę, która jest synonimem łagodności w świecie kwiatów. Nostrzyk lekarski rosnący na przydrożach w Europie i w strefie umiarkowanej w Azji, zawiera kumarynę, która działa kojąco, a także stymuluje mikrokrążenie poprzez polepszenie wymiany międzykomórkowej.

Twórcy Galénic zauważyli, że Nostrzyk lekarski przekształcony w formę wody kwiatowej zachowuje swoje właściwości. Specjalnie opracowany proces jej otrzymywania pozwala
na zachowanie kojącego działania Nostrzyka lekarskiego w produktach Galénic PUR. Lokalna produkcja w Tarn, na południu Francji, pozwala na pełną kontrolę uprawy
od zasiania aż do ekstrakcji składnika aktywnego. Drugim krokiem jest suszenie, które odbywa się w piecu nagrzanym do 50˚C i trwa 3-4 dni. Ostatnim etapem jest destylacja
z użyciem wyłącznie wody skondensowanej, która pozwala uzyskać przejrzystą, krystalicznie czystą wodę kwiatową zachowującą wszystkie właściwości kumaryny.

 

NOWOŚCI PUR W 2017 ROKU

————————————

KREMOWA PIANKA

Cena: ok. 47 zł
Pojemność: 150 ml
Premiera: maj 2017

Pianka wzbogacona w wodę kwiatową z Nostrzyka lekarskiego, znaną z właściwości dotleniających i kojących, przemienia się w jedwabisty krem, który oczyszcza i usuwa makijażu, zapewniając komfort skórze. Nie zawiera alkoholu ani silikonów. Nakładać na zwilżoną skórę twarzy. Spłukać za pomocą wody.

————————————

ŁAGODNA WODA MICELARNA

Cena: ok. 49 zł
Pojemność: 400 ml
Premiera: maj 2017

 

Struktura miceli zawartych w tej wodzie została uzyskana
przy odpowiedniej temperaturze i koncentracji składników. Transportują one cząsteczki tensydów oraz Wodę kwiatową
z Nostrzyka lekarskiego i doprowadzają do ich bezpośredniego kontaktu z zanieczyszczeniami skóry, pozostawiając na niej optymalny nawilżający film wodny.

 

—————————————————————

PŁYN MICELARNY DO DEMAKIJAŻU OCZU, RÓWNIEŻ MAKIJAŻU WODOODPORNEGO

Cena: ok. 47 zł
Pojemność: 125ml
Premiera: sierpień 2017

Ta dwufazowa formuła o bardzo wysokiej zawartości fazy lipidowej
dla zwiększonej skuteczności, została zamknięta w ultra-płynnej, nietłustej. W jej skład wchodzą:

40% fazy LIPIDOWEJ – przezroczystej i bogatej w trójglicerydy, która rozpuszcza makijaż i zanieczyszczenia bez pozostawiania tłustego filmu. Dodatkowo wzmacnia rzęsy;
60 % fazy WODNEJ – niebiesko-turkusowej, która doskonale usuwa makijaż i niesie dobroczynne właściwości Wody kwiatowej z Nostrzyka lekarskiego.

 

———————————————————————–

KREMOWA PIANKA ŁAGODNA WODA MICELARNA

*Badania kliniczne laboratoriów Pierre Fabre. 91 kobiet, 10 dni, aplikacja rano / wieczorem
** Badania kliniczne laboratoriów Pierre Fabre, 105 kobiet, 10 dni, aplikacja rano / wieczorem

Tagi: , , , , ,