stickyimage

GALÉNIC AQUA INFINI- cztery kosmetyki dla intensywnie nawilżonej skóry

Ciało dorosłego człowieka w 60% składa się z wody, przede wszystkim tej zawartej w komórkach. Nawilżeniu skóry nie sprzyjają zmienne temperatury, klimatyzowane pomieszczenia, podróże czy dym papierosowy. Szkodliwe czynniki zewnętrzne powodują naturalną utratę wody nawet do 3 litrów dziennie, tym samym pogarszając kondycję skóry. Aby chronić ją przed codziennymi mikrostresami i zadbać o jędrność i sprężystość, trzeba zapewnić jej stały poziom nawilżania.

DOSKONAŁA FORMUŁA GALENOWA

Doświadczenie i wiedza marki Galénic to dobór odpowiednich składników i łączenie ich w optymalny sposób, który zapewnia wysoką skuteczność głównego składnika aktywnego,
a także perfekcyjną stabilność i bezpieczeństwo kosmetyku.

RÓŻA JERYCHOŃSKA*

NIEUSTAJĄCE ODRODZENIE

Wyobraźmy sobie pustynny obszar w Meksyku, gdzie rocznie spada tylko kilka milimetrów deszczu, a temperatury wahają się od -30° C do +40°C. W tym nieprzyjaznych warunkach rozwija się jednak pewien kwiat: róża jerychońska – niezwykła roślina, która przed surowym otoczeniem chroni się za pomocą wyjątkowego mechanizmu, polegającego na zdolności do natychmiastowego odradzania się. Nawet po długim okresie suszy, roślina ponownie ożywa. Ten proces może powtarzać się wielokrotnie przez 300 lat. Kilka suchych liści jest w stanie wykorzystać krople porannej rosy, żeby ponownie nabrać życia i koloru. Wystarczą śladowe ilości wilgoci, by ochronić komórki tej rośliny i przywrócić im objętość. Dzięki tej cudownej właściwości roślina zyskała miano zmartwychwstanki.

*ROŚLINA NAZYWANA RÓŻĄ JERYCHOŃSKĄ TO „KUZYNKA” WŁAŚCIWEJ RÓŻY JERYCHOŃSKIEJ.
SELAGINELLA LEPIDOPHYLLA, CZYLI WIDLICZKA ŁUSKOWATA, NAZYWANA CZASEM RÓŻĄ JERYCHOŃSKĄ W NAWIĄZANIU DO BIBLIJNEGO MIASTA, KTÓRE NIEUSTANNIE ODRADZAŁO SIĘ Z RUIN, ZAWIERA WIĘCEJ BIAŁEK O STRUKTURZE GĄBKI NIŻ WŁAŚCIWA RÓŻA JERYCHOŃSKA (ANASTATICA HIEROCHUNTICA), WYSTĘPUJĄCA MIĘDZY INNYMI W MAROKU.

SEKRET ODRODZENIA
MIKROPĘCHERZYKI ZAPEWNIAJĄCE JĘDRNOŚĆ

Białka o strukturze pęcherzyków wiążą wodę. Zawierają trehalozę oraz rehydryny – naturalnie występujące cukry. Ich zadaniem jest obrona komórek poprzez utrzymywanie w nich poziomu wody niezbędnego do życia. Po nasiąknięciu cukry przyjmują postać rozwiniętą, dzięki czemu komórki pozostają nienaruszone. Pomimo utraty 95% wody oraz ekstremalnych czynników zewnętrznych, ta wieczna roślina nieustannie odradza się.

POZYSKIWANIE SKŁADNIKA AKTYWNEGO

Wielkim wyzwaniem było pobranie białek o strukturze gąbki bez naruszenia ich struktury. Laboratoria Galénic opracowały metodę pozwalającą wyekstrahować te cząsteczki
w delikatny sposób: napar z róży jerychońskiej sporządzany jest w umiarkowanej temperaturze (nie wyższej niż 50°C). Składnik aktywny jest pozyskiwany w postaci wodnego ekstraktu, bogatego w białka o strukturze pęcherzyków.

SILNE NAWILŻANIE

Czy właściwość zaobserwowana w przyrodzie może zostać wykorzystana w komórkach ludzkiej skóry? Zweryfikowano to za pomocą innowacyjnego modelu wysychania, opracowanego w dziale badawczym Pierre Fabre Dermo-Cosmétique. Polega na wysuszaniu komórki naskórka poprzez pozostawienie jej na godzinę w suszarce laboratoryjnej
w temperaturze 37°C.

WYCIĄG Z RÓŻY JERYCHOŃSKIEJ SPRAWIA, ŻE KOMÓRKI POZOSTAJĄ NIENARUSZONE NAWET PO GODZINNYM WYSTAWIENIU NA TEMPERATURĘ 37°C.

W obecności róży jerychońskiej ściany komórkowe pozostają nienaruszone. Udało się zachować pierwotny stan powierzchni i jędrności komórki. Synteza kornuliny, składnika ściany komórkowej, wzrasta o 250%*
*Badanie składnika aktywnego in vitro.

WYJĄTKOWA STRUKTURA, ZGODNA Z FILOZOFIĄ GALÉNIC

Naukowcy Laboratoriów Galénic opracowali nową strukturę składającą się z żelowej siatki trzech sit molekularnych, o nazwie TAMIS3 MOLECULAIRE™. Na podstawie ich masy cząsteczkowej, oddzielono składniki aktywne w celu ich szybkiego przeniesienia
w odpowiednie miejsce. Dzięki sitom molekularnym niewielkie cząsteczki o najmniejszej masie dostaną się do wnętrza komórek. Największe z nich pozostaną na powierzchni skóry.

Żelowa struktura sit molekularnych TAMIS3 MOLECULAIRE™ to precyzyjne połączenie substancji, z których każda ma swoją rolę.

*PRZED OSTATECZNYM WYBOREM STRUKTURY NAJPEŁNIEJ ODZWIERCIEDLAJĄCEJ FILOZOFIĘ GALÉNIC, KAŻDA Z NICH PRZECHODZI TESTY LABORATORYJNE Z UŻYCIEM SPECJALNEJ APARATURY (KORNEOMETR) W CELU SPRAWDZENIA, KTÓRA ZE STRUKTUR MA NAJSILNIEJSZE DZIAŁANIE NAWILŻAJĄCE. TEN ZAAWANSOWANY PROTOKÓŁ OPRACOWANIA FORMUŁY NIE POZOSTAWIA NIC PRZYPADKOWI I ZOSTAŁ POTWIERDZONY TESTEM KONFOKALNYM IN VIVO.

SITO 1.
KWAS HIALURONOWY Hialuronian sodu, wybrany ze względu na wysoką masę cząsteczkową, zdolny do wiązania wody w ilości odpowiadającej 1000-krotności jego masy. Dzięki tej zdolności pozostaje na powierzchni skóry, tworząc na niej powłokę ochronną.

POLIMERY ŻELUJĄCE Polimerowe, hydrofilowe substancje żelujące, które w obecności wody zwiększają swoją objętość. Zostały wybrane ze względu na swoją zdolność do wzmacniania wytrzymałości powłoki ochronnej i zwiększania efektu wiązania wody na powierzchni.

SITO 2.
Sito z oczkami średniej wielkości, zatrzymujące pewne składniki aktywne, którym udało się przedostać przez oczka pierwszego sita, tak by pozostały wokół komórek.

GLICERYNA ROŚLINNA, SORBITOL I METHYL GLUCETH-20 Trzy pochodne cukru, mniejsze niż cząsteczki kwasu hialuronowego, przenikają w głąb naskórka i ulegają związaniu wokół komórek*. Wybrane specjalnie ze względu na właściwości nawilżające, umieją zwiększać swoją zdolność do wiązania wody

SITO 3.
Sito z najmniejszymi oczkami, zatrzymujące składniki aktywne, którym udało się przedostać przez pierwsze i drugie sito, kierujące je do wnętrza komórek.

WYCIĄG Z RÓŻY JERYCHOŃSKIEJ Najmniejsza z cząsteczek w tym połączeniu różnych składników. Przenoszona do wnętrza komórek, przechwytuje wodę i stale zwiększa swoją objętość. Zdolność do utrzymania wilgotności umożliwia jej otaczanie się wodą nawet przy największym nasileniu mikrostresów (wywołujących odwodnienie).

Od intuicji do połączenia składników – podczas każdego z etapów w Galénic przeprowadzane są testy i weryfikacje. Po nałożeniu emulsji Aqua Infini, wyniki badań in vivo** potwierdziły, że naskórek zwiększył swoją objętość nie poprzez wzrost liczby komórek, ale dzięki wypełnieniu od wewnątrz. Komórki są napełnione wodą a skóra pozostaje ujędrniona.

 

KOLEKCJA AQUA INFINI

Cztery dermokosmetyki pielęgnacyjne ze składnikami aktywnymi ułożonymi w formie sit molekularnych TAMIS3 MOLECULAIRE™. Każdy z dermokosmetyków ma działanie umożliwiające osiągnięcie optymalnego poziomu nawilżenia.

GALÉNIC AQUA INFINI LOTION INTENSYWNIE NAWILŻAJĄCY
POJEMNOŚĆ: 200ml
CENA: 85zł (apteki)

Mleczko nawilżające to podstawowy produkt codziennego rytuału urody. Naukowcy Galénic stworzyli specjalne połączenie składników, które „zwilżają” skórę, nie powodując późniejszego wysuszenia. Formuła składa się w 80% z wody i w 20% z żelu TAMIS3 MOLECULAIRE™. W skórze otwierają się kanaliki, którymi inne kosmetyki pielęgnacyjne mogą wniknąć do jej wnętrza. Żel, który okleja ścianki kanalików, nie pozwala wodzie odparować i pomaga składnikom aktywnym przenikać w głąb skóry.

Zdolność do zwiększania skuteczności pielęgnacji w przypadku mleczka została zmierzona w dwóch badaniach klinicznych obejmujących parametr nawilżania:
zastosowanie emulsji, bez mleczka – siła nawilżania na poziomie 60%, emulsja Aqua Infini nałożona po zastosowaniu mleczka Aqua Infini – siła nawilżania na poziomie 79% (prawie 20% dodatkowego nawilżenia i przygotowania do dalszej pielęgnacji).

Sposób użycia: Lotion nakładać palcami i wewnętrzną stroną dłoni, ze względu na działanie okluzyjne (gesty wklepywania). Nie nakładać za pomocą płatka kosmetycznego, który pochłonie całą wodę zawartą w mleczku.

 

GALÉNIC AQUA INFINI SERUM INTENSYWNIE NAWILŻAJĄCE
POJEMNOŚĆ: 30ml
CENA: 172zł (apteki)

Koncentrat skuteczności, który jest najsilniej działającym kosmetykiem pielęgnacyjnym gamy Aqua Infini. Intensywnie nawilża i ujędrnia dzięki formule o silnym stężeniu składników aktywnych i strukturze gwarantującej skuteczność. Serum zawiera 2 razy większą zawartość wyciągu z róży jerychońskiej, a tym samym do wnętrza komórek dociera więcej białek
o strukturze gąbki, 3 glikole wiążące wodę oraz betaina – sól znana ze swoich zdolności do przyłączania wody.

Jak sprawić, żeby to niezwykle wysokie stężenie składników aktywnych, czyli w rezultacie – woda, pozostało jak najdłużej wewnątrz skóry?

Pragnąc zachować całą moc składników aktywnych, naukowcy postanowili stworzyć wyjątkową powłokę chroniącą powierzchnię skóry, poprzez dodanie delikatnego oleju o właściwościach półokluzyjnych. Zrodziło to konieczność uniknięcia zmieszania oleju z fazą żelową, aby powłoka ochronna nie straciła swoich właściwości. Konieczne było opracowanie preparatu dwufazowego. Dzięki współpracy z firmą Capsum*, specjalizującą się w mikroprzepływach, udało się stworzyć wyjątkowy produkt.

Testy kliniczne potwierdziły niezwykłą moc nawilżania, jaką zapewnia Serum Aqua Infini: intensywnie nawilża skórę aż do 91%, a nawilżenie utrzymuje się ponad 48 godz. po zastosowaniu Serum.

Wytwarzane delikatnie, każde z osobna, NeoBulle™ to kropelki oleju rozproszone w wodnistym żelu, chronione szybko znikającą powłoką, która uwalnia na powierzchni skóry olej w czystej postaci. Technologia NeoBulle™ pozwala połączyć olej i wodę w skali makroskopijnej. Wiedza o mikroprzepływach pozwoliła opracować kapsułki w postaci niewielkich kropli oleju osłoniętych bardzo cienką błoną, stabilizowanych bez użycia środka powierzchniowo czynnego. Najpierw woda przenosi składniki aktywne w otoczce świeżości. Następnie, olej pokrywa i odżywia skórę, zapobiegając odparowaniu wody i ułatwiając wnikanie składników aktywnych w głąb skóry.

Sposób użycia: Serum intensywnie nawilżające należy nakładać po mleczku, a przed kremem stosowanym na co dzień w celu zapewnienia skórze komfortu.

*PREPARAT DWUFAZOWY TAMIS3 MOLECULAIRE™ NIEBĘDĄCY EMULSJĄ, OPRACOWANY WSPÓLNIE Z CAPSUM. CAPSUM – FRANCUSKA FIRMA ZAJMUJĄCA SIĘ „RZEMIOSŁEM NAUKOWYM”, SPECJALISTA DYSPONUJĄCY WIEDZĄ W DZIEDZINIE MIKROPRZEPŁYWÓW, DYSCYPLINY ZWIĄZANEJ Z NOWYMI TECHNOLOGIAMI

GALÉNIC AQUA INFINI KREM NAWILŻAJĄCY
POJEMNOŚĆ: 50ml
CENA: 148zł (apteki)

Krem składa się z odżywczego połączenia fazy żelowej TAMIS3 MOLECULAIRE™ zemulgowanego z trzema olejami bogatymi w odżywcze kwasy tłuszczowe. Wszystko w celu wyrównania niedobóru lipidów (charakterystycznego dla skóry suchej) oraz niedoboru witaminy E pomagającej chronić ten typ cery. Po nałożeniu kremu pojawia się wrażenie niezwykłej świeżości, a jego odpowiednia konsystencja i odżywczy charakter zapewniają uczucie komfortu. Po godzinie od zastosowania kremu stwierdzono znaczący wzrost nawilżenia o 45%.

GALÉNIC AQUA INFINI EMULSJA NAWILŻAJĄCA
POJEMNOŚĆ: 50ml
CENA: 148zł (apteki)

Emulsja jest odpowiedzią na potrzeby cery normalnej i mieszanej, wymagającej matowania. Lekkie połączenie fazy żelowej TAMIS3 MOLECULAIRE™ zemulgowanej z pudrem matującym pochłaniającym sebum zapewnia skórze normalnej i mieszanej matowy wygląd. Po nałożeniu emulsji faza nawilżająca wnika
w skórę, w celu jej wypełnienia. Emulsja sprawia, że skóra jest jedwabista i świeża, ujędrniona, z matowym wykończeniem. Po godzinie od zastosowania emulsji stwierdzono znaczący wzrost nawilżenia o 68%.

SUBTELNOŚĆ I WYRAFINOWANIE – IDENTYFIKACJA SENSORYCZNA

Precyzyjnie opracowana gama Aqua Infini to bogactwo eleganckich pastelowo-różowych tonów. Piramidę zapachową tworzą delikatne zielone, kwiatowo-pudrowe akordy. Nuta głowy to mimoza, konwalia i piwonia. Na nutę serca składa się heliotrop, irys, lotos i magnolia. Nuty bazowe są otulające, ambrowo-piżmowe, z domieszką drzewa sandałowego. Całość zamknięta w wyrafinowanych, subtelnych opakowaniach.

Tagi: , , , , , , , , ,