stickyimage

Fakty i mity w ciąży seria filmów edukacyjnych dla przyszłych mam

Seks w ciąży, uprawianie sportów, badania genetyczne i dieta w ciąży, a nawet odchudzanie –  to dziś tematy, które interesują przyszłe mamy. Odpowiedzi znajdą w cyklicznie publikowanych odcinkach serii „Fakty i mity w ciąży” przygotowanych przez firmę Verco.

Eksperci, ginekolodzy i położnicy  mówią o przemilczanych problemach, rozwiewają współczesne ciążowe mity. Filmy w krótkiej i przystępnej formie dostępne są na kanale MedPlaneta TV Med za pośrednictwem serwisu youtube.pl Nowe odcinki publikowane  będą regularnie przez najbliższe miesiące.

Zmieniający się świat i różnorodne style życia sprawiają, że kobiety w ciąży mają przed sobą zupełnie nowe wyzwania. Poradniki dają schematyczne odpowiedzi, a comiesięczna wizyta u ginekologa to często zbyt mało, aby rozwiać wszystkie wątpliwości. Pojawia się wiele pytań i potrzeba rzetelnej odpowiedzi.

Fakty i mity w ciąży – szukaj na MedPlaneta TV Med

Przyszłe mamy stykają się na co dzień z wieloma mitami, niewłaściwie tłumaczącymi etapy rozwoju dziecka, czy fizjologię ciąży. I chociaż o ciążowych mitach powstają nawet komiksy, to ciągle są one silnie zakorzenione w społecznej świadomości. Mogą mieć szkodliwy efekt, np. gdy radzi się przyszłej mamie, by jadła „za dwoje”.

Na pytania w cyklu „Fakty i mity w  ciąży” odpowiadają wybitni ginekolodzy – położnicy: prof. dr hab. Krzysztof Czajkowski, dr Witold Rogiewicz oraz położna Krystyna Lichocka.

Eksperci demaskują ciążowe mity

Jakie współczesne mity demaskują? Sport w ciąży:
„Mitem jest to, że istnieją ćwiczenia, które mogą ułatwić lub utrudnić poród.” – tłumaczy prof. Czajkowski. Dr Rogiewicz rozwiewa obawy przed lataniem samolotem.  Wyjaśnia, że w ciąży można schudnąć bez szkody dla dziecka, jednak dotyczy to kobiet z nadwagą. Położna odpowiada, czy badania genetyczne w ciąży są tylko modną nowinką, czy rzeczywiście warto je wykonywać. Eksperci tłumaczą też ważne kwestie związane z odżywianiem.

PregnaPLUS wspiera „Fakty i mity w ciąży”

– „Nasza kampania adresowana jest do przyszłych mam, które szukają rzetelnej informacji w trosce o odpowiedzialne macierzyństwo. Ważnym celem jest promowanie świadomego podejścia do diety oraz suplementacji w ciąży.” – mówi pomysłodawczyni cyklu „Fakty i mity w ciąży”, Agata Chodakowska, Group Brand Manager.

Kampanię „Fakty i mity w ciąży” wspiera Pregna PLUS oraz Pregna250 DHA, nowoczesne suplementy diety dla kobiet w ciąży i karmiących piersią, produkty Verco, firmy specjalizującej się w innowacyjnych rozwiązaniach na czas ciąży, porodu i połogu.

Zapraszamy:
http://www.youtube.com/user/MedPlanetaTV

źródło:materiały prasowe

Tagi: , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane