stickyimage

Epona na Dzień Matki

Co roku w większości państw świata obchodzi się wyjątkowe święto – Dzień Matki. Piękna tradycja tak naprawdę istnieje już od czasów starożytnych, a kultywuje się ją do dziś.  

Dzień Matki w Polsce obchodzimy od 1923 roku. Jest to szczególne święto, wyrażające szacunek do wszystkich matek. Zwyczaj ten sięga już czasów starożytnych, kiedy to Grecy i Rzymianie otaczali kultem antyczną Boginię Matkę. Później idea na wiele wieków została zapomniana, aż pojawiła się znów – w średniowiecznej Anglii. Dziś urasta do jednego z najważniejszych świeckich świąt w całym roku.

W Polsce Dzień Matki ma status święta, do którego wielu z nas podchodzi bardzo emocjonalnie. Mnożą się życzenia, prezenty, w szkołach i przedszkolach dzieci starannie przygotowują się do obchodów 26 maja, tworząc laurki, przygotowując akademie, teatrzyki i koncerty. To szczególny moment, w którym każdy chce wyrazić swoją wdzięczność za matczyną miłość i opiekę.

Mamy bowiem są źródłem życia w każdym tego słowa znaczeniu. Naturalny instynkt macierzyński sprawia, że stając się matką, kobieta się odradza i wyzwala w sobie najlepsze ludzkie cechy: zdolność do przebaczania, opieki, miłości i ochrony dziecka. Mama to pierwsza osoba, która spotyka nas po urodzeniu, a niewątpliwie kocha nas jeszcze przed przyjściem na świat. „Mama” – pierwsze słowo, które wymawia każdy człowiek. Wreszcie matka kocha bezwarunkowo, bez względu na wszystko.

Wielkimi krokami zbliża się 26 maja, dlatego warto się postarać, by jej święto stało się wyjątkowe. Przede wszystkim, w tym szczególnym dniu nie zapomnijmy powiedzieć najdroższej osobie, która podarowała nam życie, jak bardzo ją kochamy. Poświęćmy jej wiele uwagi, wrażliwości i zrozumienia. Podziękujmy za wszystko, co dla nas zrobiła i dajmy odczuć, jak bardzo ją kochamy.

Każda mama chciałaby otrzymać w prezencie coś wyjątkowego, ważne, aby podarunek był przemyślany, ładny i praktyczny. Epona Cosmetics czerpie swoje niezwykłe właściwości prosto z darów natury. Seria kosmetyków Epona Skin & Body Care jest idealnym prezentem dla każdej kobiety, niezależnie od rodzaju cery. Główny składnik to mleko klaczy, które w harmonijny sposób wpływa na zdrowie i piękno skóry.

Seria Epona Skin & Body Care zawiera 99,2% składników naturalnych, m.in. olej z awokado, ze słodkich migdałów, z orzeszków macadamia, skwalan roślinny, naturalną witaminę E i inne. Dzięki temu łagodzi podrażnienia, nawilża, odżywia i regeneruje nawet najbardziej wrażliwą skórę i jest w pełni bezpieczna.

Nie zapomnijcie jednak o najważniejszym – po prostu przytulcie się i pocałujcie ukochaną mamę, taki prezent ucieszy ją najbardziej! Z okazji Dnia Matki życzymy wszystkim Mamom tego, co najlepsze.

źródło:materiały prasowe

Tagi: , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane