stickyimage

Druga generacja system nośnego Berghaus MtnHaus Bioflex®

Na sezon wiosna lato 2012, cały zespół projektantów  Berghaus MtnHaus™ skupił  swoją uwagę na systemach nośnych.  Rezultatem jest druga generacja system nośnego BIOFLEX®.  Oryginalny i odnoszący sukcesy system BIOFLEX® został całkowicie przeprojektowany– zredukowano wagę, poprawiono wygląd i komfort, zwiększono wytrzymałość.

Kiedy w 2005 roku zaprezentowano pierwszy model  BIOFLEX®, odmienił on poglądy na systemy nośne wśród wielu użytkowników. Koncepcja okazała się być ogromnym sukcesem, ale zespół MtnHaus™ nigdy nie zamierzał zaprzestać prób, by jeszcze udoskonalić i tak już idealny system. Podczas długotrwałego procesu projektowania i rozwoju sięgali po najnowocześniejsze technologie, techniki produkcyjne, by zredukować wagę i poprawić system przenoszenia obciążenia, przy zachowaniu zasad kontrolowanego ruchu. Nowy system BIOFLEX® to kolejny potężny krok naprzód w dziedzinie systemów nośnych. Ekstremalnie zaawansowane technologie i komfort. Dzięki BIOFLEX® Berghaus zyskuje jeszcze większe zaufanie wśród użytkowników, a wybitny zespół  MtnHaus™  ma kolejny genialny produkt na swoim koncie.

W nowym systemie nośnym BIOFLEX® są trzy kluczowe elementy –  piasta, krzyżowa rama oraz pas biodrowy z technologią Hyper Link – co razem powoduje, że rama jest o 70% lżejsza niż jej poprzednik.
Piasta umocowana w centrum to proste i eleganckie rozwiązanie inżynieryjne, które pozwala na trójwymiarowe ruchy. Umieszczona tak, by zapewnić odpowiednie przenoszenie ciężaru na każdym kroku. Krzyżowa rama podtrzymuje konstrukcję i kieruje obciążenie na piastę, która przekazuje je na miednicę i biodra. Rama wykonana jest z wysokiej sprężystości, lekkich i elastycznych rurek DAC, dzięki czemu zapobiega bocznemu skręcaniu barków oraz miednicy podczas wędrówki. Pas biodrowy z technologią Hyper Link stanowi ogromy krok w poprawie komfortu przenoszenia ciężaru. Przenosi on obciążenie na użytkownika w niezwykle delikatny sposób. Przenoszony ciężar jest „sztywny” i nie kiwa się na boki. Takie rozwiązanie odciąża kręgosłup, gdyż część ciężaru przeniesiona jest poprzez pas biodrowy na miednicę.

Nowy  BIOFLEX® jest jednym z najlżejszych plecaków na rynku o tak dużych pojemnościach.  Testowany w niezależnym laboratorium z pięcioma innymi wiodącymi modelami plecaków. BIOFLEX® okazał się najbardziej efektywny i powodujący mniejsze zużycie energii podczas wędrówki. Dodatkowe testy w terenie potwierdziły jego wytrzymałość. Jednym z testerów był również  – znany polski podróżnik.
W kolekcji znajdują się pojemności : 90+15L, 70+15L, 60+15L, 50+10L oraz 45L dostępne w wersji damskiej oraz męskiej.

 

 

źródło:materiały prasowe

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane