stickyimage

Dermopielęgnacja skóry z trądzikiem różowatym – Pharmaceris R CALM-ROSALGIN

Co to jest ROSACEA?
Trądzik różowaty (łac. rosacea) jest przewlekłą zapalną chorobą skóry twarzy przebiegającą pod postacią zaostrzeń i remisji. Obraz kliniczny choroby jest zróżnicowany, etiologia i patogeneza niejednorodna i wciąż nie do końca wyjaśniona.     Z danych epidemiologicznych wynika, że rosacea stanowi ok. 1% wszystkich przypadków w praktyce dermatologicznej, a częstość występowania w populacji ogólnej oceniana jest na ok.10%. Pierwsze objawy choroby zazwyczaj pojawiają się ok. 30 r.ż., rzadziej wcześniej (czasami również w dzieciństwie), a szczytowe ich nasilenie przypada na 40-50 r.ż. Trzykrotnie częściej występują u kobiet (odpowiednio dotyczą ok. 15% kobiet i 5% mężczyzn) i zazwyczaj są to wczesne stadia choroby, natomiast u płci męskiej zdecydowanie częściej spotyka się zaawansowane stadia tj. zmiany przerostowe.|

Rosacea obserwuje się głównie u pacjentów o jasnym fototypie (I i II fototyp według Fitzpatricka), najczęściej wśród mieszkańców Północnej i Zachodniej Europy (zwłaszcza u ludności pochodzenia celtyckiego), aczkolwiek może występować we wszystkich grupach etnicznych, również u Azjatów i Afroamerykanów. Ponadto u 1/3 pacjentów stwierdza się dodatni wywiad rodzinny.

Pharmaceris R CALM-ROSALGIN Krem redukujący zaczerwienienia na noc

WSKAZANIA:
Krem na noc dla skóry z trądzikiem różowatym, ze skłonnością do zaczerwienień, trwałego oraz napadowego rumienia i zmian grudkowo-krostkowych.

DZIAŁANIE:
Komplementarne działanie 3 składników aktywnych InnoTetrapeptideTM, ekstraktu z liści drzewa oliwnego oraz tioproliny ukierunkowane jest na hamowanie zaburzeń skórnych towarzyszących trądzikowi różowatemu. Wpływa jednocześnie na detoksykację (usuwania toksyn z komórek skóry), wspomagając intensywną regenerację oraz odżywienie, zmniejszając stopień nasilenia zmian grudkowo-krostkowych oraz widoczność teleangiektazji. Krem zmniejsza trwałe zaczerwienienia skóry oraz widoczność naczyń krwionośnych. Receptura kremu zawierająca jony wapnia Calm-CalciumTM Ca2+ koi i łagodzi podrażnienia. D-pantenol, olej Canola i alantoina wspomagając działanie łagodzące, zmniejszają tendencję do nadreaktywności skóry na czynniki zewnętrzne. Olej z czarnych porzeczek przywraca zaburzoną, fizjologiczną równowagę skóry i wpływa na ujędrnienie i uelastycznienie naskórka. Preparat działa antybakteryjnie, zmniejsza uczucie pieczenia i swędzenia skóry w obrębie zmian oraz zapobiega ich nawrotom. Zapewnia odpowiednie nawilżenie, niwelując objawy fizjologicznego stresu i zmęczenia.

SPOSÓB UŻYCIA:
Oczyścić skórę żelem z serii R, następnie rozprowadzić krem na skórze twarzy. Stosować na noc.

SKUTECZNOŚĆ POTWIERDZONA W BADANIACH NA SKÓRZE Z TENDENCJĄ DO TRĄDZIKA RÓŻOWATEGO:*
– 90% – zmniejsza uczucie pieczenia i swędzenia,
– 77% – zmniejsza stopień nasilenia zmian skórnych,
– 73% – zapobiega nawrotom zaczerwienień.

*Badanie in vivo w Niezależnym Instytucie

Badawczym po 4 tygodniach stosowania.

Produkt stworzony przez naukowców z Centrum Naukowo-Badawczego Dr Irena Eris.

PRODUKT HIPOALERGICZNY.
WYSOKA TOLERANCJA I SKUTECZNOŚĆ.
PRZEBADANO DERMATOLOGICZNIE.

BEZ: KONSERWANTÓW, PARABENÓW, BARWNIKÓW, KOMPOZYCJI ZAPACHOWEJ.

Tagi: ,

Skomentuj artykuł

Wymagane