stickyimage

Czy warto urządzić nowoczesne wesele?

W obiegowej opinii przyjęło się, że nowoczesne przyjęcia weselne, czy raczej: bankiety, organizują przede wszystkim młode osoby. Nie do końca jest to jednak prawda. Ze względów ekonomicznych również osoby w średnim wieku czasami nie preferują typowych wesel. Czy nowoczesna forma wesela ma szanse na trwałe zakorzenić się w polskiej tradycji?

Przełamanie tradycyjnych stereotypów uroczystości weselnej to niełatwe zadanie. Trudno przecież przekonać większość konserwatywnie nastawionych osób, że nowoczesne przyjęcie może być tak samo udane jak tradycyjne. Wszystko zależy jednak od inwencji i pomysłowości organizatorów. Dobry DJ na wesele może zapewnić równie atrakcyjną oprawę muzyczną, a nawet atrakcyjniejszą, niż klasyczny zespół weselny. Aby ożywić kameralne, nowoczesne przyjęcie, można połączyć elementy tradycyjne ze współczesnymi. Odpowiedni wodzirej na wesele, który w przeszłości był nieodzownym animatorem każdej większej imprezy, może zadbać o dobre humory gości, niezależnie od ich wieku. Dobór odpowiedniej muzyki, łączącej repertuar klasyczny ze współczesnym, może być niełatwym zadaniem. Niemniej to właśnie muzyka w decydującej mierze kształtuje klimat całej uroczystości, dlatego warto starannie zadbać o ten element. Kameralne przyjęcia weselne często urządza się w surowych wnętrzach nowoczesnych lokali. Odpowiedni dobór przystrojenia sali weselnej może ocieplić atmosferę każdej uroczystości. Również i w tym przypadku można łączyć elementy współczesne z tradycyjnymi.

Nowoczesne wesele nie musi być nudnym, szablonowym bankietem czy też imprezą która kojarzy nam się z obciachową muzyką. Może, a nawet powinno zawierać elementy żywiołowości, spontaniczności. Odstąpienie od tradycyjnego wesela może być rozsądną opcją dla osób ceniących sobie oszczędność, ale także dyskrecję i kameralny nastrój. Receptą na sukces przyjęcia weselnego nie jest przecież liczba gości, którzy w nim uczestniczą, ani wielkość sali. Najważniejsza jest atmosfera, którą tworzą weselnicy.