stickyimage

Badania Olay – wpływ zanieczyszczeń powietrza na kondycję skóry

Marka Olay wraz z globalnym zespołem wiodących dermatologów prezentuje wyniki badań dotyczące wpływu zanieczyszczeń powietrza na kondycję skóry.

Zanieczyszczenie powietrza
Świat w którym żyjemy, zmienia się bardzo szybko, o czym świadczą zmiany klimatyczne  i wzrost zanieczyszczenia powietrza. Problem ten był tematem ostatniego Szczytu Klimatycznego ONZ 2014. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), tylko 12% ludzi na całym świecie mieszka w miastach, w których powietrze jest zgodne z normami jakości tej organizacji. W aglomeracjach miejskich żyje 54% światowej populacji, a przewiduje się, że liczba ich mieszkańców będzie rosła o 1,84% rocznie przez kolejnych pięć lat. Ostatnie badania marki Olay, przeprowadzone między innymi wśród ponad tysiąca kobiet w Wielkiej Brytanii wykazały, że większość z nich (61%) jest świadoma i bardzo zaniepokojona wpływem zanieczyszczonego powietrza na stan ich skóry, szczególnie jeśli chodzi o wrażliwość, przebarwienia, suchość, szary koloryt i szorstkość.

Badania epidemiologiczne: zanieczyszczenia powietrza i ich wpływ na kondycję skóry
Badania przeprowadzone w ramach współpracy między naukowcami marki Olay i dr Wei Liu, Dyrektorem Oddziału Dermatologii General Hospital of the Air Force w Pekinie, potwierdziły, że obawy te są uzasadnione. Zespół ekspertów zbadał związek między jakością powietrza a częstotliwością występowania problemów dermatologicznych wśród pacjentów w Pekinie. Badania wykazały wyraźną korelację pomiędzy zanieczyszczeniem powietrza, a wzrostem liczby pacjentów cierpiących na problemy skórne, takie jak na przykład pokrzywka. Choć dalsze badania są w toku, już teraz widać, że zanieczyszczenie powietrza wpływa na skórę nie tylko na poziomie kosmetycznym, ale może także stanowić realne zagrożenie dla jej zdrowia.

Olay: nowe odkrycia dotyczące zanieczyszczeń powietrza i skóry
Ze względu na brak szczegółowych danych dotyczących zanieczyszczeń powietrza i skóry, marka Olay przeprowadziła ostatnio badania kliniczne w najmniej i najbardziej zanieczyszczonych dzielnicach Pekinu. Zbadano różnorodne aspekty zdrowia oraz wyglądu skóry wśród ponad 200 kobiet, biorąc pod uwagę ich styl życia i codzienne nawyki pielęgnacyjne. Szczegółowa analiza po raz pierwszy wykazała, że poziom nawilżenia skóry osób żyjących w bardziej zanieczyszczonych dzielnicach Pekinu jest mniejszy niż osób mieszkających na przedmieściach, pomimo podejmowania lepszych wyborów związanych ze stylem życia przez pierwszą grupę (oczyszczanie skóry, zużycie wody, stosowanie produktów do pielęgnacji twarzy). Ponadto, u mieszkańców miast odnotowano niższy poziom ważnych biomarkerów wykazujących zagrożenie dla funkcji ochronnej skóry. Badania po raz pierwszy dostarczyły naukowych dowodów na to, że bariera ochronna skóry i jej nawilżenie są bezpośrednio zagrożone przez poziom zanieczyszczenia powietrza.

Badania nad zanieczyszczeniami powietrza i pielęgnacją skóry
Poza badaniami epidemiologicznymi, naukowcy Olay przeprowadzili analizę laboratoryjną in vitro, aby dowiedzieć się, które substancje z zanieczyszczonego powietrza są szczególnie szkodliwe dla skóry oraz w jaki sposób wpływają one na funkcje komórkowe. Zanieczyszczenia stanowią zbiór związków gazowych i cząstek stałych, takich jak PM2.5 (drobne cząstki pyłu o średnicy mniejszej niż 2,5  mikrometra), miejski kurz, spaliny z silników samochodowych oraz ekstrakty węglowe. Mimo to, uwaga opinii publicznej skupia się często jedynie na PM2.5. Niektóre z tych cząsteczek niosą ze sobą ponad 150 różnych substancji chemicznych, które są postrzegane przez wielu naukowców jako główne zagrożenie dla skóry. Wstępne wnioski płynące z przeprowadzonej przez markę Olay analizy komórek nie tylko wykazują skuteczność obecnej technologii produktów Olay w obszarze ochrony skóry przed szkodliwym działaniem zanieczyszczeń, ale mogą także wyznaczyć nowy kierunek rozwoju rozwiązań w dziedzinie pielęgnacji skóry w przyszłości.

Niacynamid przywraca i wzmacnia barierę ochronną skóry
Naicynamid, zwany także witaminą B, to kluczowy składnik produktów Olay. Badania prowadzone przez ponad piętnaście lat potwierdzają jego zdolność przywracania i wzmacniania bariery ochronnej skóry. W opublikowanych badaniach nad komórkami skóry, Niacynamid wykazał wzrost produkcji związków zabezpieczających barierę ochronną skóry. Olay Total Effects z Niacynamidem, jako kluczowym składnikiem, wzmacnia powierzchnię skóry oraz poprawia nawilżenie naskórka i jej funkcję ochronną.

Zaangażowanie marki Olay w pracę nad tworzeniem rozwiązań nowej generacji w pielęgnacji skóry ukierunkowanej na przeciwdziałanie skutkom oddziaływania zanieczyszczeń powietrza nie jest przejściow”, komentuje dr Frauke Neuser, Główny Naukowiec Olay. Obecnie Olay zwiększa obecność składników przyjaznych dla środowiska. Od wielu lat poszukujemy nowych technologii, które mogą udoskonalić działanie naszych produktów.

 Kliknij by pobrać infografikę : Infografika – badania Olay

Tagi: , , , , ,