stickyimage

Avène opracowało koncept „kosmetyku sterylnego”

Rewolucja w dermatologii kosmetycznej już się rozpoczęła! Prezentujemy koncept „kosmetyku sterylnego”
Specjaliści w pielęgnacji skóry wrażliwej z Laboratoriów Dermatologicznych Avène zawsze przestrzegali rygorystycznych wytycznych w zakresie formuły, jakości i bezpieczeństwa wszystkich linii dermokosmetyków. Dziś, posunęli się jeszcze dalej w swych poszukiwaniach. Chcąc zagwarantować skórze nadwrażliwej, wymagany przez nią, jak najwyższy poziom bezpieczeństwa, Avène opracowało koncept „kosmetyku sterylnego”.

Koncept „kosmetyku sterylnego” opiera się o trzy zasadnicze elementy:

1. Minimum niezbędnych i starannie dobranych składników
2. Unikalny, całkowicie sterylny proces produkcji
3. W pełni hermetyczny, opatentowany system zamknięcia pozwalający pozbyć się wszelkich substancji konserwujących

1. Minimalna liczba niezbędnych składników aktywnych

Dermokosmetyki Avène oparte o koncept „kosmetyku STERYLNEGO” zawierają tylko niezbędne, dla skuteczności formuł, składniki.

2. Unikalny, całkowicie sterylny proces produkcji

Marka Avène wykorzystuje zakład produkcyjny, nazwany przez Francuskie Ministerstwo Przemysłu „fabryką przyszłości”, aby produkować i konfekcjonować  100% sterylne kosmetyki, produkowane w oparciu o te same standardy co leki.

Oznacza to:
• pełną sterylizację sprzętu wykorzystywanego do produkcji
• sterylizację formuły
• konfekcjonowanie w bloku sterylnym

Laboratoria Dermatologiczne Avène jako jedyne na świecie opracowały metodę sterylizację formuły bez naruszania jej skuteczności, czy też właściwości organoleptycznych. Jest to zupełnie nowy sposób rozumienia, projektowania i produkowania kosmetyków.  Zastosowany proces produkcji jest unikalny i całkowicie eliminuje konieczność stosowania substancji konserwujących.

Jest powszechnie uznanym faktem, iż substancje konserwujące muszą być dodawane  do formuł kosmetyków, aby zapobiec ich nadkażeniu. Oficjalna lista zawarta w VI Aneksie Europejskiej Dyrektywy Kosmetycznej zawiera 57 dopuszczonych do stosowania konserwantów, w tym parabeny, chlorofenezynę, fenoksyetanol i kwas benzoesowy. Jednakże istnieje wiele substancji nie wymienionych na oficjalnej liście konserwantów, ale stosowanych w kosmetykach ze względu na swoje bakteriobójcze (a zatem konserwujące) właściwości. Dzięki „kosmetykowi sterylnemu” dermokosmetyki Avène nie zawierają ani konserwantów „z listy”, ani „spoza” jak np. alkohol, czy glikol pentylenowy.

3. Opatentowany system zamknięcia

Kolejnym wyzwaniem, któremu należało sprostać, to wytrzymać próbę czasu… Avène proponuje produkty pielęgnacyjne, które pozostają sterylne przez cały okres stosowania. Bez zastosowania substancji konserwujących, nie było by możliwe stosowanie kosmetyku  w niezmienionym stanie w zwykłej tubie przez dłuższy czas (po otworzeniu). Już kilka dni później, bakterie ze środowiska zewnętrznego lub palców nadkaziłyby produkt.

Rewolucyjna metoda technologiczna rozwiązała problem utrzymania kosmetyku w tubie o dużej pojemności, w nienaruszonym stanie, bez dodawania substancji konserwujących.
Metoda Avène to DEFI (Device for Exclusive Formula Integrity), opatentowany system zamknięcia. Ten nowatorski  system umożliwia wielokrotne stosowanie sterylnego produktu bez ryzyka nadkażenia formuły.

Tagi: , , , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane