stickyimage

Swatch SISTEM 51

Trzydzieści lat temu Swatch wprowadził uproszczony, szwajcarski zegarek kwarcowy na rękę, który składał się tylko z 51 części. Pierwszy zegarek z tworzywa sztucznego na świecie nie został wykonany według szwajcarskiej tradycji (ręcznie), lecz za pomocą w pełni zautomatyzowanej linii produkcyjnej.  Mała liczba części oraz automatyczna produkcja sprawiły, że szwajcarskie zegarki wysokiej jakości stały się po raz pierwszy dostępne dla milionów ludzi. Trzydzieści lat później, Swatch poszedł o krok dalej: ciągłe inwestycje w badania i rozwój, innowacyjne myślenie, zaawansowane technologie i kreatywność wywróciły świat zegarków do góry nogami. „Szczęśliwa liczba” Swatch – 51 – najpierw była celem, teraz jest punktem wyjścia!

SISTEM51. Bohaterem jest tym razem automatyczny mechanizm (z naciągiem samoczynnym), wykonany łącznie z 51 części. Elementy pięciu oddzielnych modułów zostały złączone w jedną część, przymocowaną do jednej tylko śruby. Tradycyjne mechanizmy zegarków posiadają co ​​najmniej dwa razy tyle elementów, a niektóre, bardziej skomplikowane i zaawansowane modele, składają się z ponad sześciuset części, które są składane ręcznie przez wykwalifikowanych zegarmistrzów w specjalnych pracowniach, a proces ten trwa kilka tygodni   lub nawet miesięcy.

SISTEM51 to pierwszy i jedyny taki mechanizm, który został stworzony  w całkowicie zautomatyzowanym procesie. Najnowocześniejszy wychwyt  nie posiada regulacji dokładności—chód ustawia się w fabryce przy użyciu lasera. Ręczna regulacja chodu, która jest wymagana w zegarkach mechanicznych, staje się zatem zbędna. Mechanizm z rezerwą chodu wynoszącą 90 godzin, jest wykonany z ARCAP, czyli posiadającego wyjątkowe właściwości antymagnetyczne stopu miedzi, niklu i cynku. Wszystkie elementy są zamknięte w hermetycznej kopercie, dzięki czemu wilgoć, kurz czy inne elementy nie zakłócają działania mechanizmu, co zapewnia długą żywotność zegarka oraz niezwykłą dokładność przy wskazywaniu czasu (+/- 10 sekund na dzień).

SISTEM51 jest przezroczysty. Cechą wyróżniającą Swatch od samego początku jest przejrzystość zegarka SISTEM51. Mechanizm automatyczny napędzany jest przez wahnik. Wahnik w SISTEM51 to przezroczysta płyta, obracająca się swobodnie wokół centralnej śruby, co daje fascynujący widok na znajdującą się   w zegarku mechanikę. Na wahniku oraz powierzchni pięciu modułów mechanizmu można umieścić nadruk, który nadaje nowemu zegarkowi wyjątkowej, artystycznej duszy. Otwierają się też nowe możliwości współpracy ze współczesnymi artystami, by tworzyć wyjątkową sztukę na nadgarstku, z czego marka słynie już od trzydziestu lat.

SISTEM51 został stworzony, opracowany i w całości zmontowany wyłącznie   w Szwajcarii, w mniej niż dwa lata. Opracowanie takiego mechanizmu,    co niezaprzeczalnie naruszyło status quo szwajcarskiego przemysłu zegarkowego, stało się możliwe dzięki znacznym i ciągłym inwestycjom Swatch Group w badania i rozwój firmy. SISTEM 51, w 100% Swiss made, jest prowokacją  i jednocześnie wyzwaniem, by inwestować w przyszłość szwajcarskiego przemysłu zegarkowego, tak jak właśnie robi to Swatch. SISTEM51 jest uosobieniem    i znakomitym przykładem idei Swiss Made, jako stanu umysłu, reprezentującego niezwykłą jakość innowacji oraz prowokację na długiej drodze pełnej tradycji                       i badań.

Zegarki SISTEM51 Swatch. Ich cena wyniesie poniżej 200 franków szwajcarskich. Za ułamek ceny tradycyjnych, luksusowych zegarków mechanicznych, miliony ludzi, którzy wcześniej nie mogli sobie pozwolić na kupno szwajcarskiego zegarka, dzięki SISTEM51 mają teraz dostęp do fascynującego świata mechanizmów.    Jest to luksus na wyciągnięcie ręki i początek dostępu do ekskluzywnych zegarków mechanicznych dla wszystkic

Dzięki SISTEM51 Swatch otworzył drzwi do nowego, ekscytującego świata. SISTEM51, pierwszy na świecie automatyczny mechanizm, który nie jest wykonany ręcznie, a za pomocą w pełni zautomatyzowanej linii produkcyjnej, został zaprezentowany zdumionym przedstawicielom branży zegarkowej w kwietniu 2013 roku. Pierwsze cztery modele pojawią się już pod koniec lipca także na rynku polskim. Będą dostępne w trzech salonach Swatch:

-SWATCH STORE GALERIA MOKOTÓW
-ZŁOTE TARASY
-GALERIA KRAKOWSKA

Jest tak wiele do odkrycia w tym intrygującym, nowym świecie. Bezprecedensowa innowacyjność technologiczna (17 wniosków patentowych) umożliwiła, w okresie krótszym niż dwa lata, rozwój automatycznego mechanizmu z naciągiem samoczynnym, składającego się zaledwie   z 51 elementów, które łącznie tworzą pięć modułów. SISTEM51 jest w 100 %  „Swiss made” i posiada imponującą rezerwę chodu, wynoszącą 90 godzin. Mechanizm o częstotliwości 3 Hz zamknięty w hermetycznej kopercie zapewnia precyzję i trwałość działania bez konieczności serwisowania.

SISTEM51 otwiera również drzwi do świata pełnego piękna. Tarcza prezentuje sześć z 19 rubinów mechanizmu, a od spodu można zobaczyć przez przezroczysty wahnik serce tego fascynującego mikroświata. Design jest kluczową częścią DNA Swatch, a SISTEM 51 rozszerza go na swój innowacyjny mechanizm. Powierzchnie pięciu modułów mechanizmu tworzą doskonałe płótno, które jest nowym wyzwaniem dla twórczej ekspresji grafików                                 i współczesnych artystów.

Pierwsze cztery modele ujawniają ekspresyjny potencjał zegarka SISTEM51:

1.SISTEM WHITE (SUTW400) odkrywa nowy świat w rozbrajająco prostym stylu. Na białej tarczy umieszczono sześć czerwonych punktów bezpośrednio nad sześcioma z 19 rubinów mechanizmu, które ukazują cudowny świat mechaniczny, znajdujący się pod spodem. Te punkty otoczono dużymi, kolorowymi kropkami, z których każda nawiązuje do jednego z punktów, gdzie łączy się pięć modułów mechanizmu. Tarcza, ze swoim wyjątkowym wyglądem, stanowi tylko część uroku tego zegarka—wystarczy przekręcić SISTEM WHITE, aby zaobserwować eksplozję nowego świata. Przejrzysty wahnik z kryształu ujawnia moduły w jaskrawych kolorach oraz fascynujący ruch przekładni zębatej i sprężyny włosowej. Zegarek charakteryzuje się intensywnymi kolorami i wzorami, łącząc SISTEM51 z legendarną historią Swatch i sztuki.

SUTW400    
Model: SISTEM51
Tarcza: biała z 6 czerwonymi punktami, kolorowymi kropkami oraz datownik na godzinie 3
Koperta: białe, przezroczyste tworzywo sztuczne
Luneta: białe tworzywo sztuczne
Pasek: biały silikon
Cena: 530zł

2.SISTEM BLACK (SUTB400) przypomina piękną, czarno-białą mapę gwiazd. Na zegarku rozpościera się wszechświat, obracający się wokół jednego centralnego punktu światła–to obraz naszego układu słonecznego.                        Sześć czerwonych punktów, przedstawiających sześć z 19 rubinów mechanizmu, lśni  w ciemności niekończącej się przestrzeni. Dodatkowo otacza je koncentryczny układ białego światła—oto harmonijna mapa gwiazd przedstawiająca czas.    To jeszcze nie wszystko—mapa posiada drugą stronę: wystarczy obrócić zegarek SISTEM BLACK, a wszechświat stanie się nagle dziełem sztuki optycznej, czarno-białym wirem, który przyciąga i zatrzymuje na sobie spojrzenia. Obracający się, przezroczysty wahnik z kryształu prezentuje wspaniały świat mechanicznego mikrokosmosu, który jest przymocowany                   do jednej, centralnej śruby.

SUTB400  
Model: SISTEM51
Tarcza: czarna z 6 czerwonymi punktami, białym nadrukiem z 12 białymi indeksami, pokrytymi warstwą fluorescencyjną superluminową oraz datownik na godzinie 3
Koperta: czarne tworzywo sztuczne
Luneta: czarne tworzywo sztuczne z 12 białymi indeksami, pokrytymi warstwą superluminową
Pasek: czarna skóra
Cena: 530zł

3.W SISTEM RED (SUTR400) od początku do końca dominuje kolor rubinowy, nawiązujący do rubinów — klejnotów, które znajdują się w samym sercu mechanizmu. Tarcza, czarna jak noc, jest wypełniona gwiazdami, a delikatne, białe ślady podróży międzygwiezdnej odkrywają wszechświat ukrytych powiązań w sercu mechanizmu. Białe indeksy na czarnej lunecie otaczają kosmos, znajdujący się w przezroczystej kopercie w kolorze rubinowym. Tak samo jak księżyc, kosmos ten ma ukrytą stronę: wystarczy przekręcić zegarek SISTEM RED, by ujrzeć czarno-czerwoną eksplozję gwiazd, promienie światła wystrzelające w przestrzeń, wydobywające się z jednego, centralnego punktu.

SUTR400 
Model: SISTEM51
Tarcza: czarna z 6 czerwonymi punktami, białym nadrukiem z 12 białymi indeksami, pokrytymi warstwą fluorescencyjną superluminową oraz datownik na godzinie 3
Koperta: czerwone, przezroczyste tworzywo sztuczne
Luneta: czarne tworzywo sztuczne z 12 białymi indeksami, pokrytymi warstwą fluorescencyjną superluminową
Pasek: czarny silikon z czerwonym szwem
Cena: 530zł

4.SISTEM BLUE (SUTS401) to kolor kosmicznej nocy, przekaz od plejady świecących, błękitnych gwiazd dla naszej pięknej, niebieskiej planety.                  6 czerwonych punktów, nawiązujących do 6 z 19 rubinów mechanizmu, wysyłających lśniące, czerwone sygnały z wewnątrz, otaczają centrum głęboko czarnej tarczy. Wąskie, białe linie łączą ze sobą rozproszone, białe kropki, przypominające gwiazdy, tworząc dla nas ścieżkę, którą powinniśmy                podążać–jest to mapa, która wskaże nam drogę naszej kosmicznej podróży. Dwanaście białych kropek na czarnej lunecie, znajdującej się na fluorescencyjnej, przezroczystej kopercie w niebieskim kolorze, wskazuje nam godziny. A po drugiej stronie ujawnia się niesamowity widok — intensywna niebieska i czarna eksplozja gwiazd, promienny wzór rozpościerający się                     ze środkowej śruby aż do wahnika, silnika tego niezwykłego, automatycznego mechanizmu, jakim jest SISTEM51.

SUTS401
Model: SISTEM51
Tarcza: czarna z 6 czerwonymi punktami, białym nadrukiem z 12 białymi indeksami, pokrytymi warstwą fluorescencyjną superluminową oraz datownik na godzinie 3
Koperta: niebieskie, przezroczyste tworzywo sztuczne
Luneta: czarne tworzywo sztuczne z 12 białymi indeksami, pokrytymi warstwą fluorescencyjną superluminową
Pasek: czarny silikon z niebieskim szwem
Cena: 530zł

Więcej informacji:
Magdalena Polańska – PR Manager – Swatch Group Polska
Ul. Marynarska 15, 02-674 Warszawa, tel.694 410 195
Magdalena.polanska@swatchgroup.com
www.swatch.com
www.facebook.com/swatchpolska

Tagi: , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane