stickyimage

Słuchawki VALKEE to przełom w światłoterapii

Światłoterapia znana jest ze swojego dobroczynnego wpływu na dolegliwości związane z niedoborem światła słonecznego od łagodnego pogorszenia nastroju po poważne stany depresyjne. To właśnie niedobór światła sprawił, że w 2007 roku w Finlandii Antti Aunio zapytał swojego przyjaciela z dzieciństwa, naukowca Juuso Nissilä, czy ma on jakiś sposób na poprawę nastroju w trakcie jesienno-zimowych miesięcy.

„Twój dom nie potrzebuje światła. To twój mózg potrzebuje światła – bo to od mózgu zależy twój humor.”

Jusso opowiedział Antti o swoich obserwacjach dotyczących światłoczułych obszarów w mózgu. Z kolei Aunio postanowił przekształcić naukowe osiągnięcia Jusso na konkretne rozwiązanie – i tak powstało VALKEE, słuchawki do światłoterapii, które poprzez kanał słuchowy kierują jasne światło do światłoczułych obszarów mózgu.

VALKEE narodziło się aby spełnić wielką misję – pomagać ludziom pozostawać w lepszym nastroju. VALKEE to urządzenie medyczne posiadające znak jakości CE dla wyrobów medycznych, a jego działanie zostało potwierdzone w badaniach klinicznych – aż 9 z 10 badanych osób odczuło całkowite ustąpienie objawów depresji sezonowej. Dodatkowo zaobserwowano również wzrost ich sprawności intelektualnej.

Zastosowanie

VALKEE dodaje energii oraz wspomaga leczenie i zapobiega dolegliwościom wywołanym niedoborem światła słonecznego takim jak:

  • depresja sezonowa, depresja zimowa (ang. seasonal effective disorder)
  • wahania nastroju
  • brak energii
  • stres związany z pracą
  • zespół napięcia przedmiesiączkowego
  • permanentne zmęczenie
  • jetlag (zespół nagłej zmiany strefy czasowej)
  • migreny

W badaniach użytkowych osoby stosujące VALKEE zgłaszają przede wszystkim: wzrost energii, zmniejszenie apetytu na słodycze i zmniejszenie senności połączone z brakiem konieczności dłuższego snu w miesiącach jesienno-zimowych.

Działanie VALKEE zostało potwierdzone w badaniach klinicznych – 9 z 10 badanych osób odczuło całkowite ustąpienie objawów depresji sezonowej takich jak spadek nastroju, lęk, zaburzenia snu, zaburzenia apetytu. Dodatkowo zaobserwowano również wzrost ich sprawności intelektualnej.

Wystarczy 8-12 minut dziennie

Wystarczy używać VALKEE tylko 8-12 minut dziennie, aby wkrótce doświadczyć znacznej zmiany w swoim poziomie energii, nastroju i samopoczuciu. VALKEE naśladuje pozytywny wpływ Słońca na ciało i umysł – wspomaga leczenie depresji sezonowej, stresu, lęku i innych dolegliwości. Dodaje energii jednocześnie eliminując poranne zmęczenie. Przy użyciu tradycyjnych lamp do światłoterapii, sugerowany dzienny czas terapii wynosi od 30 minut do godziny, z koniecznością przebywania w bezpośredniej bliskości lampy.
Odpowiednio skierowane światło

Zespół, który stworzył VALKEE, przeanalizował wcześniejsze badania biologii ludzkiego mózgu i odkrył w nim szerokie występowanie obszarów światłoczułych. Naukowcy ujawnili światłoczułe białka OPN3 we wszystkich z 18 badanych obszarów mózgu, znajdujących się poza systemem wzrokowym. Poprzednie badania wykazały już, że mózgi ssaków odpowiadają na światło widzialne oraz że tkanki mózgu zawierają kilka rodzajów białka zwanego opsyną, które jest potencjalnie światłoczułe poza systemem wzrokowym. VALKEE podczas swoich badań zlokalizowało miejsca występowania tych białek. Tym samym zostało udowodnione, że nasze oczy nie są najskuteczniejszą drogą dostarczania światła do mózgu – najlepszą drogą, dzięki której światło dociera tam gdzie jest potrzebne, jest przewód słuchowy, a więc miejsce w którym nasza czaszka jest najcieńsza.

Przenośne i zawsze pod ręką

Możesz używać VALKEE w dowolnym miejscu. Ze względu na niewielkie rozmiary, można go używać rano, w czasie dojazdów lub w pracy. Można go zabrać ze sobą tak samo jak telefon komórkowy czy odtwarzacz mp3.

Naturalność i bezpieczeństwo

VALKEE zwiększa ilość światła dostarczanego do mózgu do naturalnego poziomu. To bezpieczny i naturalny sposób na walkę z dolegliwościami spowodowanymi niedoborem światła i na dodanie sobie energii.

Prostota

Aby zacząć korzystać z VALKEE wystarczy wcisnąć jeden przycisk. Bateria wystarcza na średnio 7 zabiegów, a ładuje się ją za pomocą przewodu USB podłączonego do komputera PC/MAC lub przy pomocy typowej dla telefonów komórkowych ładowarki

Informacje o produkcie
VALKEE należy używać przez 8-12 minut dziennie aby uzyskać optymalną dawkę światła. Urządzenie obsługuje się niezwykle prosto – jednym przyciskiem. Po zakończonej sesji urządzenie samo się wyłącza.

VALKEE posiada standardowe gniazdo miniUSB. Urządzenie ładuje się poprzez kabel USB/miniUSB podłączony do koputera albo poprzez ładowarkę miniUSB typową dla telefonów komórkowych. Do zestawu dołączony jest kabel USB/miniUSB.

VALKEE jest testowany klinicznie, posiada certyfikat CE i status wyrobu medycznego klasy II(a).

źródło:materiały prasowe

Tagi: , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane