stickyimage

Poradnik prezentowy 2012

W odpowiedzi na odwieczny problem pt. co kupić na prezent dla bliskich, prezentujemy garść propozycji, które pomogą ominąć świąteczną gorączkę – tym bardziej, że wszystkie podarunki można bez problemu nabyć w sieci. Wśród propozycji znajdzie się coś dla dzieci i dorosłych:  miłośników muzyki i zapalonych rowerzystów, a także technowinki do edukacji i zabawy oraz dla spragnionych wygodnego dostępu do Internetu i przechowujących duże ilości danych.

Tablet dla dzieci – bawiąc uczy, ucząc bawi

GOCLEVER PlayTAB – jest skierowany do starszych podopiecznych, w wieku 5-12 lat. Tablet uczy przez zabawę. Dzięki preinstalowanym w tablecie grom edukacyjnym, początkujący szkolniak może ćwiczyć pisanie, czytanie, rysowanie i liczenie. Urządzenie GOCLEVER posiada opcje kontroli rodzicielskiej (starszy użytkownik może decydować o udostępnionych aplikacjach na pulpicie dziecka, czy mieć wpływ na czas użytkowania tabletu). Technologicznie GOCLEVER PlayTAB nie odbiega od standardów spotykanych w tabletach dla dorosłych: pojemnościowy ekran HD (1024×768) o przekątnej 8”, procesor 1GHz i wbudowana pamięć 512MB RAM zapewniają wydajną i wygodną pracę na aplikacjach edukacyjnych. W urządzeniu inżynierowie z GOCLEVER zastosowali kartę graficzną GC800 i 8GB pamięci flash (dużo!), na której zainstalowany jest system Android 4.1. GOCLEVER PlayTAB wyposażony jest w tylną kamerę (2,0Mpix), dwa głośniki, port mini USB 2.0, slot mini-jack, czujnik ruchu oraz moduł Wi-Fi. Dzięki baterii o powiększonej pojemności 5000mAh, nauka poprzez gry i zabawy oraz oglądanie multimediów będą mogły trwać bardzo długo (aż do 6h).
Cena GOCLEVER PlayTABa to ok. 499zł.

Soundbar dla urządzeń mobilnych – Microlab MD 220

Wszystkich miłośników urządzeń mobilnych powinien zainteresować najnowszy produkt marki Microlab – głośnik MD 220, zaprojektowany w typie soundbar. Dzięki Microlab MD 220 można uzyskać znacznie bogatsze efekty dźwiękowe, niż w przypadku głośników wbudowanych w nasze sprzęty. Zastosowanie w MD 220 uniwersalnej wtyczki jack 3,5 mm pozwala na odtwarzanie plików muzycznych bezpośrednio z tabletu, smartfona, odtwarzacza MP3/MP4 i innych urządzeń. Model może być zasilany przez USB lub z wbudowanego akumulatora. Telefon lub tablet możemy wygodnie ustawić w stacji, ciesząc się dźwiękiem zarówno w domu jak i podróży.
Soundbar Microlab MD 220 dostępny jest w cenie ok. 80 zł.

Nawigacja GOCLEVER NAVIO 505TMC oszczędza czas i nerwy

Wygląda na to, że era tkwienia w korkach spowodowanych wypadkami, robotami drogowymi i innymi utrudnieniami ruchu niebawem dobiegnie końca. Wszystko za sprawą inteligentnej nawigacji GOCLEVER NAVIO 505TMC z ekranem 5”, która w czasie rzeczywistym informuje o tworzących się zatorach oraz umożliwia ich omijanie. Dzięki zastosowanej technologii TMC na ekranie nawigacji wyświetlają się w postaci grafiki wszelkie zdarzenia na trasie (korki, wypadki, roboty drogowe i inne utrudnienia). Co ważne, wykorzystywanie kanału radiowego nie wymaga ponoszenia dodatkowych opłat, jak ma to miejsce w przypadku transmisji danych przez sieć GSM. Tym samym z GOCLEVER NAVIO 505TMC kierowca dojedzie do celu szybciej, bardziej komfortowo, bez zbędnych nerwów i niepotrzebnych kosztów.
Cena GOCLEVER NAVIO 505TMC to ok. 299zł

Płynne korzystanie z multimediów w sieci przez routery WD MyNet

Coraz więcej osób korzysta z Internetu nie tylko siedząc przed komputerem. Większa dostępność i lepsze ceny na „inteligentne telewizory” spowodowały, że na dużych ekranach naszych odbiorników oglądamy filmy z Internetu w jakości HD i teledyski na YouTube czy Vimeo, słuchamy internetowego radia, przeglądamy Facebooka, a nawet sprawdzamy pogodę. Lawinowo też rośnie ilość domowych urządzeń z dostępem do Internetu: oprócz komputera są jeszcze odtwarzacze multimedialne, tablety, smartfony, kina domowe, konsole do gier. Wielu użytkowników miewa w związku z tym problemy z przeciążonymi domowymi sieciami bezprzewodowymi. Z routerami WD My Net (4 różne modele, w tym jeden z wbudowanych dyskiem twardym) kwestia przerwanego połączenia będzie już przeszłością. Wszystkie produkty tej linii są bardzo proste w obsłudze, obsługują 2 pasma transmisji (2,4 i 5 GHz o przepustowości do 450 Mb/s każde) i standard 802.11n. Każdy z modeli wyposażono w technologię optymalizacji ruchu FasTrack, która rozpoznaje i automatycznie nadaje priorytet strumieniom danych z Internetu, dzięki czemu obraz i dźwięk będzie płynny i bez zacięć. Ceny od 270 zł  do 1200zł.

Elegancki dysk przenośny WD My Passport Edge 500 GB zapewniający bezpieczeństwo danych:
Dysk przenośny to może nietypowy prezent gwiazdkowy, ale jeśli nie chcemy tracić czasu, pieniędzy i zdrowia odzyskując utracone w wyniku awarii czy kradzieży komputera dane, to polecamy robić backup najważniejszych plików np. na dysku zewnętrznym WD My Passport Edge (dla PC) lub My Passport Edge for Mac (dla Apple). Te 2 nowe modele, każdy o pojemności 500 GB, dzięki interfejsowi USB 3.0  zapewniają wysoką szybkość odczytu i zapisu danych. Smukła i cienka obudowa sprawia, że urządzenie jest jeszcze łatwiejsze w transporcie, a szereg funkcji zabezpieczających ochroni zapisaną na dysku zawartość przed niepowołanym dostępem. Nic nie jest tak cenne podczas świąt – jak spokój i pewność, że jesteśmy bezpieczni. Pod każdym względem.
Sugerowane ceny detaliczne wynoszą: 399 zł za My Passport Edge 500 GB oraz 449 zł za My Passport Edge for Mac tej samej pojemności.

Latarka i lampka rowerowa w jednym – MacTronic Scream Bike Pro:

Dla wszystkich, którzy mimo chłodu wciąż jeżdżą na rowerze (lub wrócą do nich wiosną) firma MacTronic przygotowała nową serię lampek. Scream Bike Pro to kompaktowe lampki rowerowe o silnym świetle 300 lumenów, które można błyskawicznie zdemontować z kierownicy i używać w charakterze latarek osobistych. W nowej odsłonie znajdziemy aż 3 kolory obudowy: niebieską, czerwoną i srebrną. Do wyboru jest pięć trybów świecenia: 100%, 50%, 10%, SOS oraz strobo. Rowerzysta może również regulować stopień skupienia światła – wystarczy, że odpowiednio przekręci główkę lampy. Scream zasilana jest trzema bateriami AAA, a jej obudowa wykonana jest z wytrzymałego aluminium lotniczego co czyni lampkę niezawodną i odporną na wszelkie urazy mechaniczne.
MacTronic Scream Bike Pro oferowana jest w zestawie z montażem na kierownicę w cenie 175 zł.

źródło:materiały prasowe

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane