stickyimage

Nowy zegarek z wbudowanym monitorem pracy serca od firmy TomTom

Firma TomTom wprowadziła dziś do sprzedaży sportowy zegarek GPS Runner Cardio z najnowocześniejszą technologią kontrolowania rytmu serca. Runner Cardio ma wbudowany monitor pracy serca,
co oznacza, że nie wymaga zakładania oddzielnego pasa piersiowego.


Runner Cardio ułatwia trening w optymalnej strefie rytmu serca. Biegacze mogą wybrać jedną z pięciu stref intensywności dopasowaną do swoich celów treningowych i wtedy będą otrzymywać alarmy, które będą sygnalizowały, czy powinni przyspieszyć, czy zwolnić. Rytm serca, odległość, tempo i inne ważne informacje są wyświetlane w czasie rzeczywistym, podczas biegu.

TomTom znów sprawił, że innowacyjna technologia jest dostępna dla każdego — powiedziała Corinne Vigreux, dyrektor zarządzający działu TomTom Consumer. — Wiemy, że monitorowanie pracy serca to najdokładniejszy wskaźnik tego, jak ciało reaguje na ćwiczenia. Teraz dzięki zegarkowi Runner Cardio wszyscy biegacze mogą wykorzystać informacje o rytmie serca, aby poprawić swoje wyniki”.

Runner Cardio dokładnie mierzy rytm serca za pomocą optycznego czujnika Mio®, który monitoruje zmiany w przepływie krwi za pomocą emisji światła przechodzącego przez skórę.

TomTom Runner Cardio będzie dostępny na polskim rynku w połowie kwietnia  w cenie 1199 zł. Dostępny będzie również sportowy zegarek Multi-Sport Cardio  za 1299 zł. Więcej szczegółowych informacji o zegarku można znaleźć na stronie http://sports.tomtom.com/pl_pl/.

Dodatkowe informacje:

Zegarek umożliwia trening w jednej z pięciu stref intensywności:

 • Sprint. Używany głównie w ramach treningu interwałowego.
 • Szybkość. Trening w dużym tempie w celu zwiększenia szybkości
  i polepszenia kondycji.
 • Wytrzymałość. Trening w średnim lub dużym tempie, mający na celu zwiększenie wydolności płuc i serca.
 • Spalanie tłuszczu. Trening w średnim tempie, doskonały do zmniejszenia wagi ciała.
 • Łatwa. Trening w niskim tempie, głównie do rozgrzewki i schłodzenia.

Zegarki Runner Cardio i Multi-Sport Cardio oferują zaawansowane funkcje, które uwzględniają potrzeby biegaczy i osób uprawiających wiele dyscyplin sportowych:

 • Bardzo duży wyświetlacz. Śledź czas, odległość i tempo na bardzo dużym wyświetlaczu o wysokiej rozdzielczości.
 • Grafika pełnoekranowa. Osiągaj cele z pomocą Graficznego Partnera treningowego TomTom.
 • Sterowanie jednym przyciskiem. Łatwa nawigacja po menu za pomocą jednego przycisku.
 • Monitorowanie wewnątrz budynków. Dokładnie śledź biegi pod dachem
  za pomocą wbudowanych czujników zliczających kroki. Dzięki temu będziesz mógł monitorować tempo i odległość nawet podczas ćwiczeń na bieżni.
 • Bardzo cienka konstrukcja. Ćwicz z lekkim zegarkiem zaprojektowanym
  z myślą o biegaczach. Smukła konstrukcja pasuje na każdy nadgarstek.
 • QuickGPSFix. Szybciej zacznij ćwiczenia dzięki najnowszym technologiom GPS i GLONASS, które pozwalają szybko uzyskać precyzyjny namiar
  na satelity.
 • Zgodność z wieloma platformami. Synchronizuj, analizuj i udostępniaj statystyki w popularnych witrynach dla biegaczy i serwisach społecznościowych, takich jak TomTom MySports, MapMyFitness, RunKeeper, TrainingPeaks i Strava.
 • Bardzo wytrzymały wyświetlacz. Ćwicz z bardzo wytrzymałym, odpornym na zadrapania i wstrząsy wyświetlaczem, który pozostaje czytelny po każdym kolejnym treningu.
 • Odporność na warunki atmosferyczne i wodę. Biegaj w każdych warunkach pogodowych. Zegarek jest wodoodporny do głębokości 50 metrów (5 atmosfer).
  Pojemna bateria. Biegaj więcej, a ładuj mniej dzięki baterii starczającej na 8 (GPS + monitorowanie rytmu serca), a nawet 10 godzin (tylko GPS).
 • Bluetooth® Smart. Podłączaj czujniki za pomocą najnowocześniejszej technologii bezprzewodowej.

 

Tagi: , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane