stickyimage

LG G WATCH- ścisła współpraca LG oraz Google nad zegarkiem z system operacyjnym Android Wear

Nowy system operacyjny Android Wear firmy Google zadebiutuje w zegarku firmy LG. Będzie to już czwarte na rynku urządzenie, będące efektem współpracy obu firm.

LG Electronics (LG) wspólnie z firmą Google prowadzi prace nad zegarkiem LG G Watch, wyposażonym w system operacyjny Android Wear™, który jest rozszerzeniem platformy Android, przeznaczonym dla urządzeń noszonych na ręku. Zegarek LG G Watch będzie kompatybilny z bogatą gamą smartfonów z systemem Android™ i będzie wyświetlać istotne informacje, kiedy tylko będą potrzebne lub gdy użytkownik wypowie polecenie „OK Google”, chcąc zadać pytanie lub wykonać zadanie. Jako jeden z głównych partnerów firmy Google w tej dziedzinie, LG planuje wprowadzenie swojego pierwszego zegarka z systemem Android Wear w drugim kwartale 2014 r.

Dzięki systemowi Android Wear tworzenie aplikacji dla zegarka LG G Watch nie sprawi dużych trudności programistom. Tym samym, zegarek pozwoli użytkownikom na pełne korzystanie z rozwiązań firmy Google. Aby zapewnić perfekcyjną współpracę LG G Watch z systemem Android Wear, inżynierowie LG od samego początku ściśle współdziałali z Google. Jest to już czwarte urządzenie LG przygotowane w ramach ścisłej współpracy z Google, której efektami są smartfony Nexus 4 i Nexus 5, a także tablet LG G Pad 8.3 Google Play Edition.

Możliwość współdziałania z firmą Google podczas prac nad zegarkiem LG G Watch była dla LG idealną okazją, aby pokonać wszelkie ograniczenia związane z wzornictwem oraz projektowaniem rozwiązań technicznych,” powiedział dr Jong-seok, Prezes oraz Dyrektor Generalny działu Mobile Communications firmy LG Electronics. „Zegarek LG G Watch stanowi kolejny kamień milowy firmy LG w dziedzinie urządzeń noszonych na ręku i jest kontynuacją trendu wyznaczonego przez pierwszy na świecie telefon 3G wbudowany w zegarek 3G Touch Watch Phone z roku 2009 oraz zegarek Prada Link z roku 2008. Jesteśmy przekonani, że dobrze zaprojektowany zegarek, ma duży potencjał, aby podbić rynek inteligentnych urządzeń noszonych na ciele.

źródło:materiały prasowe

Tagi: , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane