stickyimage

Lekka odżywka Pantene rewolucjonizuje pielęgnację włosów

Pantene, marka nr 1 na świecie w kategorii pielęgnacji włosów wprowadziła w 2015 roku rewolucyjną Lekką Odżywkę w Piance do spłukiwania, która stała się najczęściej nagradzanym kosmetykiem do włosów w 2016 roku przez wydawnictwa prasowe.

Lekka Odżywka Pantene w Piance została stworzona z myślą o kobietach, które uważają, że tradycyjna odżywka obciąża włosy.

Lekka niczym powietrze pianka wnika głęboko we włosy i nawilża je od wewnątrz, nie pozostawiając resztek, które obciążają i sprawiają, że włosy wyglądają na przetłuszczone.

Dziś kobiety z cienkimi włosami często pozbawiają je prawidłowego nawilżenia, decydując się  na używanie zbyt małej ilości odżywki, stosowanie jej rzadko, nadmiernie jej spłukiwanie lub jak 50% Europejek, pomijanie jej w codziennej pielęgnacji.

Te szkodliwe nawyki są często stosowane przez kobiety o cienkich włosach, które używają tradycyjnych odżywek, które mogą przetłuszczać włosy. Strach przed przetłuszczaniem i niestosowanie odżywek powoduje uszkodzenia, rozdwajanie się i łamliwość włosów; stosowanie odżywki jest kluczowe dla łatwiejszego rozczesywania, odżywiania i ochrony przed uszkodzeniami.

Cienkie włosy strukturalnie różnią się od włosów grubych, więc potrzebują innego rodzaju pielęgnacji. Średnia grubość włókna cienkich włosów wynosi 20 mikronów, co oznacza, że są one o około 20% cieńsze od grubych. Ponadto, każde włókno cienkich włosów może mieć do 50% mniej wzmacniającego białka rdzeniowego – keratyny. W rezultacie, cienkie włosy są bardziej podatne na brak objętości. Posiadają większą skłonność do prostowania się w porównaniu do grubszych włosów oraz są mniej podatne na kręcenie. Mogą być również słabsze i bardziej podatne na uszkodzenia, takie jak łamliwość oraz rozdwajające się końcówki.

Marka Pantene, dzięki 70-letniemu naukowemu doświadczeniu w kategorii zdrowia i pielęgnacji włosów, podjęła wyzwanie i stworzyła produkt, który rewolucjonizuje pielęgnację cienkich włosów.

Formuła Odżywki umożliwia kobietom z cienkimi włosami doświadczenie cudownej lekkości odżywki Pantene w Piance, dzięki której zniszczone włosy stają się zdrowe a kobiety będą chciały stosować odżywkę non stop, by osiągnąć piękne Włosy Pantene.

Lekka formuła umożliwia kobietom swobodne używanie odżywki do włosów, dzięki której cienkie i zniszczone włosy mogą zdrowo wyglądać i być pełne energii. – tłumaczy dr Jeni Thomas, główny naukowiec marki Pantene. Wraz z lekką niczym powietrze odżywką w piance, kobiety precyzyjnie odżywią włosy, zapobiegając ich obciążeniu oraz ochronią je przed uszkodzeniami, zachowując włosy podatne na stylizację. To doskonały wybór dla cienkich włosów.

Sekret skuteczności odżywki tkwi w jej rewolucyjnej konsystencji. Pęcherzyki zostały tak dopracowane, aby zadziałały w odpowiednim momencie. W chwili, kiedy lekka pianka zostaje wystawiona na działanie powietrza, pęcherzyki powiększają się, uwalniając tym samym składniki odżywcze, aby prędko wchłonęły się we włosy i je odżywiły. Jeśli stałoby się to za wcześnie, włosy zostałyby nimi nierówno pokryte, a jeśli zbyt późno – byłyby zbyt mało odżywione. Produkt przeznaczony jest do spłukiwania, dzięki czemu pozostawia uczucie czystości
i lekkości. Zapewnia tym samym poczucie cudownej lekkości i świeżości bez obciążenia i przetłuszczania się włosów, którego nie daje tradycyjna odżywka.

Piankę, która rozprowadza się łatwiej i równomierniej niż zwykła odżywka, stosuje się pod prysznicem, nakładając ją na wilgotne włosy od cebulek aż po same końce, po dokładnym umyciu włosów szamponem. Należy odczekać, aż odżywka wchłonie się, a następnie ją spłukać. Odżywka w formie pianki jest dostępna w czterech różnych wariantach, zapewniając cienkim włosom odżywienie oraz gwarantując im dodatkowe korzyści:

 • Cienkie, zniszczone włosy pozostają odżywione, jedwabiście miękkie i lekkie, dzięki odżywce
  w piance Pantene
  Intensywna Regeneracja.
 • Matowe, obciążone włosy będą widocznie zdrowsze i pełne objętości za sprawą odżywki
  w piance
  Pantene Większa Objętość.
 • Osłabione, cienkie włosy staną się mocniejsze i grubsze za sprawą odżywki w piance Pantene Gęste
  i Mocne
  .
 • Cienkie, łatwo przetłuszczające się włosy pozostają widocznie zdrowsze i lekkie dzięki odżywce
  w piance
  Pantene Aqua Light.
 • Cienkie i farbowane włosy przekształcają się w tętniące życiem, błyszczące i zdrowsze
  za sprawą odżywki w piance
  Pantene Lśniący Kolor.

W celu uzyskania większej ilości informacji, odwiedź www.pantene.pl.

Linia produktów w nowym opakowaniu:

Odżywka 180 ml – 14,99 zł*

Tagi: , , , ,