stickyimage

Booster blasku od Galenic – Diffuseur de Beauté

Rozświetlona i promienna skóra to synonimy świeżości i doskonałego wyglądu. Marzenie wszystkich kobiet, czyli pięknie wyglądająca cera, to wypadkowa trzech głównych czynników:

-delikatnego różowego koloru, który świadczy o prawidłowym mikrokrążeniu, a na twarzy jest widoczny w postaci rozświetlonej skóry i zarumienionych policzków;
-nieskazitelnej gładkości, czyli ujednoliconej cerze równomiernie odbijającej światło, pozbawionej zmarszczek, porów i niedoskonałości, które tworzą na twarzy strefy cienia i sprawiają, że traci ona swój blask;
-wysokiego poziomu nawilżenia, które sprawia że skóra jest bardziej sprężysta i wypełniona na powierzchni, a w głębokich warstwach pozwala na optymalne mikrokrążenie. W efekcie nawilżona skóra jest podwójnie bardziej promienna.

Równowaga trzech wyżej wymienionych elementów często zostaje naruszona przez szkodliwe czynniki zewnętrzne typu stres, zmęczenie, zanieczyszczenia, promienie UV czy złą dietę. Powodują one utlenianie, uszkadzają komórki i spowalniają ich metabolizm. Wraz z upływem czasu kobiety zauważają, że ich skóra traci blask, matowieje i starzeje się.

CEL POSTAWIONY SOBIE PRZEZ TWÓRCÓW GALÉNIC: ROZŚWIETLENIE SKÓRY NOWYM BLASKIEM

Aby przywrócić skórze blask, naukowcy Galénic postanowili stworzyć produkt, który potrafiłby ożywić naturalny różowy kolor skóry pełnej zdrowia i energii, wygładzić niedoskonałości, tak by lepiej odbijała ona światło oraz głęboko ją nawilżyć i chronić przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Postawili sobie za cel stworzenie kompleksowej pielęgnacji, która natychmiast i długotrwale zapewniłaby skórze piękny, promienny wygląd. Aby to osiągnąć, twórcy Galénic opracowali całkowicie innowacyjną formułę, łączącą zaawansowaną pielęgnację z delikatnie upiększającym działaniem makijażu.

Tak powstał Diffuseur de beauté – pierwszy Booster blasku od Galénic– kompletna pielęgnacja, która każdego ranka pobudza naturalny blask skóry i dostarcza jej składniki aktywne o działaniu rewitalizującym ją przez cały dzień.

WYJĄTKOWY SKŁADNIK AKTYWNY- RUBIN Z WIETNAMU

Kiedy mówimy o blasku, na myśl nasuwają się kamienie szlachetne. Rubin, w swojej pięknej truskawkowo-różowej sukni, naturalnie przywodzi na myśl blask skóry. Właśnie tym klejnotem zainteresowali się twórcy formuły Galénic. Okazuje się, że rubin charakteryzuje się nie tylko wspaniałym blaskiem, ale też zaskakującą zdolnością odbijania światła, a swoje czerwone rozświetlające refleksy zawdzięcza unikalnej budowie. Perfekcyjnie zorganizowany i symetryczny łańcuch atomów tworzy strukturę krystaliczną, która doskonale odbija światło w jednym kierunku. Efekt? Światło nigdy się nie rozprasza, lecz pozostaje skupione i w pełni rozświetla intensywne, czerwono-różowe odcienie tego wspaniałego kamienia.

Diffuseur de Beauté zawiera odmianę rubinu pochodzącą z Wietnamu, pozyskiwaną z rzeki Czerwonej nieopodal jeziora Yen. Wietnamski rubin jest znany ze względu na swoją niespotykaną czystość, nieporównywalny blask i wyjątkową zdolność odbijania światła, a także właściwości dodające energii opisane w litoterapii.

Decydując się na wykorzystanie rubinu z Wietnamu jako składnika rozświetlającego, twórcy formuły musieli zastanowić się nad możliwościami włączenia go do kompozycji Diffuseur de Beauté, które nie naruszyłyby jego działania. Idealnym rozwiązaniem okazało się wykorzystanie go w formie pudru.

Dla zachowania jak najdłużej pełnej skuteczności i intensywności drogocennego pudru z rubinu, konieczne było utrzymanie go w postaci suchej, w której występuje naturalnie. Aby to osiągnąć, puder z rubinu został otoczony szytą na miarę osłonką z mannitolu, z dodatkiem dwóch pudrów z celulozy, które utwardzają i zachowują jej strukturę. Tak stworzona otoczka ma właściwości hydrofilowe. Jej sucha postać jest wyjątkowo trwała , jednak w kontakcie z wodą zaczyna się rozpuszczać i łagodnie stapia się ze skórą. W końcowym etapie tworzenia unikalnej formuły Diffuseur de Beauté mikrocząsteczki rubinu zostały rozproszone, aby zapewnić ich równomierne rozłożenie.

WYJĄTKOWA STRUKTURA GALENOWA

W Galénic stworzenie wyjątkowej formuły polega na zaprojektowaniu dla każdego składnika aktywnego zaawansowanej struktury galenicznej, która zapewni jego pełną skuteczność. To zaawansowana nauka, w której każda kompozycja przynosi nowe wyzwania, ale i efekty. Kiedy udało się już opracować sposób na zachowanie wszystkich właściwości rubinu z Wietnamu, twórcy formuły musieli jeszcze stworzyć „szkatułkę”, która pozwoliłaby na zamknięcie mikrocząsteczek w formule kosmetycznej. Stanęli przed podwójnym wyzwaniem:

N˚1- Opracowanie zaawansowanej formuły zdolnej zachowywać mikrocząteczki rubinu

Do stworzenia tej wyjątkowej formuły potrzebnych było ponad 70 prób w laboratorium. Koniecznym stało się szczególnie precyzyjne dozowanie składnika nawilżającego, aby zapewnić stabilność i rozproszenie mikrocząsteczek rubinu na każdym etapie, aż do ich kontaktu ze skórą. Wskutek nadmiaru takiego składnika, mikrocząsteczki rubinu rozpuściłyby się w formule, a w wypadku jego niedostatecznej ilości – nie mogłyby rozpuścić się w kontakcie ze skórą. Po opracowaniu bazy nawilżającej, twórcy formuły przystąpili do pracy nad jej intensywnością
i czasem działania, by uzyskać doskonałą emulsję, zapewniającą równomierne rozproszenie mikrocząsteczek.

*Puder otrzymywany jest poprzez mikronizację rubinów, które jubilerzy uważają za niemożliwe do wykorzystania w biżuterii.

N˚2- Zapewnienie stopniowego uwalniania składników aktywnych dodających skórze blasku

Twórcy formuły dodali do niej koktajl witamin i środek nawilżający konieczny, by Diffuseur de Beauté dodawał blasku skórze, stopniowo przez cały dzień. Znalazła się wśród nich witamina B3, znana ze swoich właściwości ujednolicających i wygładzających, która pomaga zapewnić doskonałe odbijanie światła na skórze. Do kompozycji dodano także witaminę E, cenioną ze względu na jej działanie przeciwutleniające oraz glicerynę roślinną o silnym działaniu nawilżającym. Dla zapewnienia stopniowego uwalniania składników aktywnych, naukowcy laboratoriów marki opracowali niepowtarzalną, zaawansowaną strukturę galeniczną nazwaną Réservoir MésomorphiqueTM, stworzoną na bazie emulgatora pochodzenia roślinnego, układając go warstwami wypełnionymi składnikami aktywnymi, które jedna po drugiej roztapiają się w kontakcie ze skórą , przez cały dzień.

SKUTECZNOŚĆ POTWIERDZONA BADANIAMI

Twórcy Galénic wiedzą, że nie wystarczy stworzyć unikatowej formuły, trzeba jeszcze dowieść jej skuteczności i całkowitego bezpieczeństwa dla skóry. Diffuseur de Beauté to nowa, unikalna kompozycja o natychmiastowym i długotrwałym działaniu, udowodnionym w badaniach klinicznych.

NATYCHMIAST*:

Ujednolicenie cery: +56%
Wygładzenie skóry: +40%
Redukcja niedoskonałości: +37%
Blask skóry: +46%

PO TRZECH TYGODNIACH STOSOWANIA**:

Ujednolicenie cery: +91%
Wygładzenie skóry: +68%
Redukcja niedoskonałości: +58%
Blask skóry: +74%

PRODUKT NIEKOMEDOGENNY***

WYKAZUJE BARDZO WYSOKĄ TOLERANCJĄ SKÓRNĄ****

* Dermatologiczne pomiary skuteczności na grupie 31 kobiet w wieku, 18-64 lata.

** Dermatologiczne pomiary skuteczności na grupie 31 kobiet w wieku, 18-64 lata.

*** Badanie kliniczne niekomedogenności na grupie 6 kobiet w wieku, 39-57 lat.

**** Ocena tolerancji skórnej i ocznej pod kontrolą dermatologiczną i okulistyczną.

 

DIFFUSEUR DE BEAUTÉ – BOOSTER BLASKU

Diffuseur de Beauté marki Galénic dodaje skórze nowego blasku. Jego formuła powstała z jubilerską precyzją, by zamknąć w sobie, prawdziwe refleksy rubinu, które natychmiast dodają policzkom zdrowego, różowego blasku. W mgnieniu oka skóra jest bardziej nawilżona, wygładzona, wypoczęta i rozświetlona. Działa trójwymiarowo, dostosowując się do potrzeb skóry:

Natychmiastowo dodaje skórze blasku;
W trakcie trzytygodniowej kuracji głęboko rewitalizuje skórę;
Ułatwia aplikację makijażu, dzięki czemu świetnie sprawdza się jako baza pod makijaż

Lekka konsystencja żelu-kremu, z małymi, różowymi refleksami rubinu, natychmias odświeża i wygładza skórę. Owocowy zapach, będący połączeniem nuty bergamotki, mandarynki i cytryny z białym piżmem i jaśminem pozytywnie wpływa na zmysły i dodaje energii.

50 ml – ok. 219 zł

Tagi: , , , ,